I agree with Terms and Conditions and I've read
and agree Privacy Policy.

Randevu Alın

özel bioenerji terapisi için randevunuzu buradan oluşturabilirsiniz.

Beni Arayın:
+1 (201) 889 51 12

Send an email:
iletisim@alpozdel.com

SİGARA ve İÇKİ BIRAKMA

Bağımlılıklar çeşitli nedenlerden dolayı oluşur. Kimileri bunu genlerinde taşırken kimileri bazı duyguları bastırmak, iyi hissetmek için yaparlar. Bağımlılıklar arasında şaşırtıcıdır ama sigara bırakılmasi en zor bağımlılıktır. Nitekim hipnoz bu gibi alışkanlıkların giderilmesini çok kolaylaştırmaktadır.

Bu gibi alışkanlıkların giderilebilmesi için danışanların kesinlikle bu konuda kararlı olmaları gerekir. Sigarayı,içkiyi,kumarı veya uyuşturucuyu bırakmak isteyen bir kişi bundan emin oldugunda hipnoz seanslarına katılmalıdır. Bagimlılıklarda en az 3-5 seans gerekir.

PANİK ATAK

Panik atak hipnozla tedaviye en yatkın durumlardan biridir. Panik atak hali başlı başına bir hipnoz halidir. Panik atakta kişi yoğun bir korku duygusu yaşar ve bu duyguyu bedeninde güçlü bir şekilde hisseder.

Hipnoz panik atak yaratan olayların ve buradaki mevcut algının ne olduğunun anlaşılması ve sonra da bu algının yerine istenen yeni anlayışın yerleştirilmesi amacına yöneliktir.

SINAV KAYGISI

Hipnoz yoluyla öğrencinin bilinçaltına inilerek, eğitim, öğretim ve sınava dair tüm korku, kaygı ve stres bilinçaltında yeni davranış kalıpları geliştirilerek tüm olumsuzluklar ortadan kaldırılır. 

Yine hipnoz desteği ile, öğrencilerdeki bıkkınlık, boşvermişlik, yorgunluk ve bezginlik ortadan kaldırılarak öğrencinin kaybettiği yada oluşturamadığı motivasyon yeniden tesis edilir. 

Korku duyulan bazı derslere karşı oluşturulan “ben zaten …… dersinden başarılı olamam” kalıbı ve korkusu hipnoz yardımıyla ortadan kaldırılarak korku duyulan derslere karşı sempati geliştirilebilir. 

Ders çalışmadan sıkılan, ders çalışmayı sürdüremeyen, çabuk bıkan, ders çalışırken kayıp başka alemlere dalan, okuduğu sayfayı tekrar tekrar başa dönerek okumak ihtiyacı hisseden, çalışmak için kendini zorlayan veya zorlayarak ders çalışan öğrenciler hipnozun o sihirli gücüyle ders çalışırken hayatlarının en keyifli işini yapıyormuş gibi kendilerini hissederek, çalışmaktan keyif alarak dersten sıkılmama davranış değişikliğini geliştirebilirler.

AYRILIĞIN ÜSTESİNDEN GELMEK

Bazen sevdiğimiz birisinden ayrılır ve onu unutmakta zorluk çekeriz. Kimi zaman ise sevdiğimiz birisini kaybederiz ve yıllar geçsede acısı bizi hala zedeler. Kimi insanlarda bu üzüntü veya keder, günlük yaşamlarını zora sokacak duruma gelmiştir.

Üzüntü en doğal duygudur, fakat bunun uzun zaman sürmesi veya kişiyi içinden çıkılmaz bir bunalıma sürmesi başlıbaşına bir hipnozdur. Aynı çivinin çiviyi sökmesi gibi, hipnozu hipnoz yoluyla ortadan kaldırırız.

GÜVEN EKSİKLİĞİ ( Kendine )

Neden bazı insanlar kendilerine oldukça güven duyabilirken bazıları bir o kadar güvensizdir ve hep yanlış yapmaktan ve eleştirilmekten korkarlar? Tabiki bunun en büyük nedeni yaşadıkları deneyimler sonucu bu yönlerinin güçlenmesi veya zayıflamasıdır.

Hipnoz ile bilinçaltına inilip çeşitli teknikler uygulanarak bu konu hakkında danışana başka bir bakış açısı kazandırılır. Doğrudan ve dolaylı telkinlerle kişiye güven duygusu aşılanır. Normal seansların bitiminden 1 ay kadar sonra bir veya iki takip seansı yapılması daha etkilidir.

ANKSİYETE ( Endişe ve Kaygı )

Anksiyete kısaca, vücutta ortaya çıkan belirtilerin de eşlik ettiği, normal dışı, nedensiz bir tedirginlik ve korku halidir. Bu korkunun nedeni bilinçaltında yatar. Hipnoz bilinçaltıyla çalıştığı için Anksiyete konusunda çok başarılıdır.